,,Proč se neustále měnit? Každý by měl mít svůj styl. Pokud ho najdete, držte se ho."

Změna je život

27. července 2017 v 16:42 | Isabelle Wingate |  Články na Téma týdne
Naše lidská přání jsou různá, počínající drobnostmi typu šperky nebo když chceme něčeho dosáhnout, například jako malí chceme obrovskou létající raketu, abychom viděli vesmír a s pevným již rozhodnutým výrazem a pohledem typu ,,vím, že jednou budu kosmonaut" se podíváme na mámu a snažíme se jí přinutit nám tu raketu koupit. Dále jsou tu přání našeho ega; chci být bohatý, chci mít moc, chci vládnout, chci, aby mě lidi poslouchali...
Poté jsou tací, kteří si urputně přejí být jiní než jsou, ať už ve smyslu, že si sami sobě přijdou ošklivý (,,Jsem moc tlustá.") nebo nerozumí sami sobě ani ostatním (,,Proč mě nikdo nemá rád?"). Se svým tělem člověk dělat něco samozřejmě může, a pokud je to zrovna váš případ, přeji mnoho úspěchů. =)
Ale tím se dnes zabývat nebudeme.
Někteří lidé, které se týká právě ta psychika, se rozhodnou obětovat svůj čas a peníze józe, různým duchovním věcem a cvičením, buddhismu a hinduismu, sezením u psychologa/psycholožky nebo různým změnám podobného rázu. Jiní se se sebou (a nejen se sebou, též s okolím) nikdy nesmíří a rozhodnou se zvolit ukončit své utrpení definitivně. Směr, kterým se bude náš život vyvíjet, se částečně rozhodne už v dětství vlivem rodičů, školy (atd.) a někdy i nás samotných.
Změna vyžaduje mnoho času a úsilí a nepřijde ze dne na den, což jistě všichni, kteří změnu stále zkouší již dávno ví.
Všechno je v nás. Naše duše, naše energie, naše síla. I naše myšlení a jednání, které často volíme podle zkušeností.
Porozumění a pochopení potřebuje každý z nás. Nikdo se nenarodí zlý. Nikdo. Zlo působý pouze naše ego a naše zkušenosti.

Cítím se jako vůdce. Lidi mě tak berou. Mají ze mě respekt a někdy i strach. A to se přece hodí, ne? Tak proč v tom nepokračovat? Proč nevládnout? (Nejlépe všemu?) A když mi to většina mých ,,podřízených" nedovolí, proč je prostě nesmést? Proč nekrást? Proč nezabíjet? Má to výhody, ne?
- přesný styl ega, které je zabudováno v nás a drží se nás jako čert, který jen čeká na příležitost vystrčit růžky.

Naproti tomu jsou typy lidí, kteří smýšlejí spíš takto:
Ach jo, dneska zase pětka, to mě táta zmlátí a dotoho ta parta té krávy Kláry (příklad), proč mi pořád říkají, že jsem nejhorší ze všech? A že bych měla umřít? Možná má pravdu, jsem k ničemu. Nikdo mě nepotřebuje. Nikdo mě nechce. Nikdo na světě mě nemá rád. Nepatřím sem. Vím to. *a se slzami v očích odběhne pryč*

Takovýchto lidiček mi je líto nejvíce, jim by se mělo věnovat pozornosti. Ti skutečně změnu potřebují jako sůl. Ale to jsem opět trochu odběhla od tématu.
Změnit svůj život. Svůj osud. Své ,,prokletí". No nebylo to někdy přání každého? A kolika z nás se to povedlo?
Mohu říct ze své zkušenosti, že mně tedy ne, i když jsem o to sama usilovala dlouho a vytrvale. Dočkala jsem se akorát opaku. Dospěla jsem ale k poznání, že člověk by neměl chtít změnit svůj osud, nýbrž se jím nechat vést. A změnit sebe? No, můžete a víte jak? Skutečně cítíte, že potřebujete změnu a chcete ji? Udělejte to. Ostatní se nezmění, ale vy můžete. Protože jakmile se změníte vy, změní se všechno. A jak to provést?
Odpověď je v nás. =)

,,Proč se neustále měnit? Každý by měl mít svůj styl. Pokud ho najdete, držte se ho."


Isabelle ~ Wingate
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Špekatý tarzan Špekatý tarzan | Web | 27. července 2017 v 19:41 | Reagovat

Skvělý článek :-D  :-D

2 Isabelle Wingate Isabelle Wingate | E-mail | Web | 27. července 2017 v 19:48 | Reagovat

[1]: Děkuji, mmm... Špekatý tarzane? :D (promiň, vždycky připisuji jméno :-D)

Isabelle ~ Wingate

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama